Opsss... Wyprzedaliśmy się!
Niedługo nowa dostawa kart i nieco odświeżone zasady dla twórców gier.

Bazinga - gra na karty hybrydowe

Liczba graczy: 3-5
Czas gry: 15 ~ 30 min.

Autor: Jacek Tomczyk,

Cel gry

  • Jak najszybsze wyzbycie się kart z ręki.

Cechy i charakter gry

Pierwsza gra stworzona na karty hybrydowe, głownie z ciekawości jak przełoży się Macao/Uno na mechanikę kart hybrydowych. Sporo nowych smaczków plus szaleństwo kości i okazało się, że klasyk zyskał całkiem nowe oblicze! Wyzbywasz się kart jednocześnie utrudniając to rywalom zmuszając ich do pobierania karnych. Ale trudniejszym wyzwaniem może być wymyślenie zadania dla jednego z graczy! To jeden z naszych ulubionych fillerów. Dlatego jej partonem samozwańczo uczyniliśmy Sheldona Coopera - specjalistę od dostarczania radości ... mimo woli:).

Instrukcja gry


 Video tutorial pojawi się wkrótce, a szczegółową instrukcję do druku możesz już pobrać TUTAJ.

Schemat przebiegu gry:

  • Każdy z graczy otrzymuje po 5 zakrytych kart. Musi też przygotować tajne zadanie do ewentualnego wykonania przez wskazanego gracza, jeśli przydarzy się taka sposobność. Polecenie nie musi być związane bezpośrednio z grą, a jego charakter zależy od stopnia zażyłości i poczucia humoru graczy.
  • Gracze starają się wyzbyć jak największej ilości kart zrzucając je na wspólny stos, przy czym zrzucać można wyłącznie karty zgodne z kombinacją, nową dla każdej kolejki ruchu.
  • Czarne i białe karty są kartami ataku, nakazującymi rywalom podjęcie określonych działań oddalających szansę na wyzbycie się kart. Każda z nich działa inaczej i ma swojego antagonistę, którego zagranie czyni z myśliwego ofiarę. 
  • Zagranie lockera lub unlockera umożliwia wymuszenie na dowolnym graczu wykonania sformułowanego wcześniej zadania. Jeśli jednak ofiara odpowie kontrą, atakujący sam musi je wykonać, albo wykonać zadanie rywala.
  • Wygrywa gracz, który z okrzykiem Bazinga! wyzbędzie się kart jako pierwszy.  
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl