Gorąca premiera - zagraj w KALMARA. Gwarantujmy przeżycie. Wielokrotne...

Czym są karty hybrydowe?

Karty hybrydowe są otwartą platformą do gier towarzyskich zbudowaną na trzech filarach:

Nietrudno zauważyć, że na podobnych zasadach funkcjonują zwykłe karty i wciąż mają się świetnie! Nie tylko wśród karcianych ciupaczy, ale wśród nerdów, geeków i całkiem zwykłych miłośników planszówek, którzy cenią je za cechy, których próżno szukać w wielkich pudłach gier planszowych;).
Karty hybrydowe czerpią pełnymi garściami z filozofii swoich starszych braci, ale działają na zupełnie nowych zasadach. I to one robią różnicę, więc przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak to działa?

Zanim zagrasz w pierwszą grę, musisz poznać zasady działania samych kart. Zobacz krótki filmik poniżej, albo pobierz instrukcję klikając TUTAJ

Mamy więc 36 kart podstawowych w 6 kolorach po 6 nominałów w każdym, plus 2 kości. Kolory ścianek pierwszej z nich odpowiadają kolorom kart, zaś układy oczek drugiej, ich nominałom. Przerzucenie kości zmienia umowne właściwości części kart zgodnej z wynikiem rzutu. Ot i całe zasady! 

Są jeszcze karty specjalne (to te wokół kart podstawowych) umożliwiające tworzenie scenariuszy gier z mechanikami o których zwykłym kartom się nie śniło. Serio. 

Co z tego wynika dla graczy?

Skorelowanie kart i kości na poziomie DNA zupełnie zmieniło dynamikę "gier w karty". Możliwość zmian właściwości części kart zgodnych z wynikiem rzutu, zmienia mechanikę gier i sposób zaangażowania ich uczestników. Jeśli dodać do tego możliwość kontrolowanego przemieszczania kart w zorganizowanej przestrzeni (plansze!), to możliwości kart hybrydowych wkraczają na tereny zajęte dotąd przez gry planszowe! A tego zwykłe karty już nie potrafią.   

 

Plansze na 36/72/144 pola z zaznaczoną przykładową pozycją czerwone-pięć.

 

W co można nimi zagrać?

Karty bez gier byłyby jak rewolwer bez amunicji. Gry w które już możesz zagrać, znajdziesz w zakładce DARMOWE GRY DO POBRANIA. Tytuły które pojawią się wkrótce, znajdziesz w zakładce ZAPOWIEDZI. 

Wolisz grać czy tworzyć?

Większość graczy kupując karty oczekuje po prostu fajnych gier. Ale część z nas bardziej od grania cudzych partytur kręci tworzenie własnych, a karty hybrydowe są do tego idealnym narzędziem. Są niczym klocki Lego w świecie gier, a co z nich powstanie zależy od wyobraźni autora. Kliknij w link STREFA AUTORÓW by podjąć chalange jaki rzuciliśmy kreatywnej stronie Twojej natury :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl