CZYM SĄ KARTY HYBRYDOWE?

Karty hybrydowe to otwarta platforma do gier towarzyskich, łącząca uniwersalność i poręczność kart z możliwościami jakie dają mechaniki gier planszowych. Ich filozofia jest zbliżona do tradycyjnych kart i zasadza się na trzech filarach:

Jednakże zasady ich działania to zupełnie nowa bajka, więc przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak to działa?

Silnikiem działania kart hybrydowych jest prosta korelacja kart i kości, która sprawia że właściwości części kart tracą swój liniowy charakter i mogą dynamicznie zmieniać się w trakcie gry.  

  • W talii jest 36 kart podstawowych w 6 kolorach po 6 nominałów w każdym plus 2 kości. Kolory ścianek pierwszej z nich odpowiadają kolorom kart, zaś układy oczek drugiej ich nominałom. Rzut kośćmi wyznacza zgodne karty, czyli te, które kolorem lub nominałem pasują do rzuconej kombinacji.

  • Liczba zgodnych kart jest stała i wynosi 11 (żółte i czwórki na ilustracji), ale ich skład dynamicznie zmienia się wraz z przerzucaniem kości. Konsekwencje tych zmian zależą od fantazji autora danej gry, ale te same karty w jednej kolejce warte złoto, w następnej mogą zmienić się w błoto! 

  • Wśród zgodnych kart, jedna jedyna zwana dubletem, zgodna jest zarówno kolorem jak i nominałem (tu żółta czwórka). I znowu, zależnie od scenariusza gry może być dla gracza Graalem, albo gwoździem do trumny.
      

 

  • Tradycyjne karty trzymamy przy orderach albo wykładamy na stół. Karty hybrydowe uwalniają graczy od tych ograniczeń umożliwiając min. budowanie plansz, dzięki którym mogą kontrolować je w dwuwymiarowej przestrzeni. Możemy więc lokalizować karty, przemieszczać je, a nawet "strzelać" do wrogich jednostek! Budowane z dokerów mogą mieć nawet 144 pola, choć wcale nie musza przybierać formy układów współrzędnych jak niżej. Zobacz choćby grę KALMAR, gdzie stworzony został szklany most, pomost do przeciągania liny, a nawet głowa kalmara!  

 

Plansze na 36/72/144 pola z zaznaczoną przykładową pozycją czerwone-pięć.

Jeśli chcesz lepiej poznać możliwości kart, zobacz krótki filmik poniżej, albo pobierz instrukcję klikając TUTAJ.

W co można nimi zagrać?

Gry w które już możesz zagrać, znajdziesz w zakładce GRY NA KARTY HYBRYDOWE. Zajrzyj też na naszego Facebooka, gdzie znajdziesz gry stworzone przez społeczność graczy. 

Wolisz grać czy tworzyć?

Większość graczy kupując karty oczekuje po prostu fajnych gier. Ale niektórzy, zamiast grać w gotowe tytuły wolą tworzyć własne! Jeśli wyobraźnia to Twoja mocna strona, kliknij w link STREFA AUTORÓW by podjąć chalange jaki rzuciliśmy kreatywnej stronie Twojej natury :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl