SAPER
Gorąca premiera komputerowego klasyka w adaptacji na karty hybrydowe!

Zamiast prądu będziesz potrzebował rywala z krwi i kości, a obaj będziecie robić wszystko by ocalić swoje;)

laureat konkursu: 

 mam pomysl na startup 2022

 

Dump - gra na karty hybrydowe

Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 3 ~ 10 min.

Autor: Jacek Tomczyk,

Cel gry

  • Wyzbycie się kart przed innymi.

Cechy i charakter gry

Musisz jak najszybciej wyzbyć się kart zrzucając je do odpowiadających im dokerów. Wyłożenie własnego dokera czyni go wspólnym, odblokowując rywalom możliwość wyzbycia się pasujących do niego kart. Jednocześnie nie zrzucisz swoich ...dopóki dokery pozostające w ich rękach nie pojawią się na stole! Wzajemnie się wiec blokujecie, ale ktoś musi podjąć ryzyko, bo dokery przetrzymywane w ręku na koniec gry kara będzie podwójna.

Instrukcja gry


 Video tutorial znajdziesz niżej, a szczegółową instrukcję do druku TUTAJ.

Schemat przebiegu gry:

  • Każdy z graczy otrzymuje po 6 zakrytych kart.
  • W swoich kolejkach ruchu starają się wyzbyć jak największej ilości kart wykładając je lub zrzucając.
  • Dokery wykłada się wraz z odpowiadającymi im kartami, kładąc je odkryte na stole. W ten sposób stają się wspólne i każdy może zrzucać odpowiadające im karty na osobny stos śmieciowy. W miarę pojawiania się wspólnych dokerów szanse na zrzucenie posiadanych kart rosną.
  • Wyłożenie własnego dokera odblokowuje możliwość zrzucania odpowiednich kart rywalom, jednakże przetrzymanie go wiąże się z ryzykiem podwójnej kary w przypadku zatrzymania go w ręku na koniec gry. 
  • Jeśli gracz nie ma możliwości wyzbycia się karty, rzuca kombinacje ratunkową dającą szansę na zrzucenie jednej zgodnej karty z ręki. Jeśli i to nie pomoże - pobiera kartę dodatkową.
  • Posiadacze switcherów zagrywając tę kartę, mogą przerzucić kombinację zwiększając szansę na unikniecie pobrania dodatkowej karty.
  • Gra kończy się z chwilą gdy pierwszy z graczy wyzbędzie się wszystkich kart. Pozostali gracze zliczają punkty karne za posiadane karty zajmując odpowiednio kolejne miejsca. 

Video tutorial:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl