Opsss... Wyprzedaliśmy się!
Niedługo nowa dostawa kart i nieco odświeżone zasady dla twórców gier.

Terapia przez zabawę

Demencja... Podstępna choroba, która odbiera nam najbliższych kawałek po kawałku. Często sam chory nie zdaje sobie sprawy z tego procesu, dlatego rozpoznanie, zapobieganie i leczenie to jedno z trudniejszych wyzwań dla jego najbliższego otoczenia. Co gorsza, o ile demencja nie jest skutkiem nagłej choroby bądź urazu, jej objawy nietrudno przeoczyć nawet im. Dlatego tak ważne jest aby jak najwcześniej

zaciągnąć hamulec!

Proces degradacji umysłu chorego można bardzo spowolnić albo nawet powstrzymać. Im wcześniej tym lepiej, a najprostszym sposobem osiągnięcia tego celu jest tworzenie tzw. rezerwy kognitywnej.
Jednym z najlepszych narzędzi temu służących jest stymulowanie umysłu poprzez gry, bo główny cel terapeutyczny realizuje się "przy okazji" zabawy niosącej choremu radość, ekscytację i poczucie sprawczości. 

Dlaczego karty hybrydowe?

Gier terapeutycznych (przynajmniej z nazwy) jest na rynku całkiem sporo. Ich wspólną cechą jest jednozadaniowość, bo każda realizuje cel nakreślony w zasadach, po wykonaniu którego trzeba sięgnąć do kieszeni po kolejny tytuł.
Karty hybrydowe są inne i co być może Cię zaskoczy ... nie powstały jako narzędzie terapeutyczne.

To Wy, ich użytkownicy i pasjonaci odkryliście je dla takich zastosowań zaskakując nas grami, które sami zaczęliście tworzyć dla swoich podopiecznych! Od dzieci z problemami rozwojowymi, do rodziców i dziadków wykradanych Wam przez podstępną chorobę.    

 

To co wyróżnia karty hybrydowe i predestynuje je do tworzenia tego typu gier, to ich cechy fizyczne i prostota zasad działania:

  • Jednoznaczne kolory i oznaczenia (czerwona piątka, to... czerwona piątka i kropka! A właściwie pięć kropek)
  • Oczywistość korelacji między kartami a kośćmi.
  • Mnogość gier na nie o różnym stopniu trudności (z których gry terapeutyczne to czubek góry lodowej).
  • Elastyczność i otwartość na własne scenariusze gier. Karty hybrydowe są jak klocki Lego - wręcz prowokują by stworzyć na nie coś własnego, wbrew instrukcji na pudełku.
  • Wszystkie gry dostępne na karty hybrydowe są bezpłatne. 

   JAK DZIAŁAJĄ KARTY DOWIESZ SIĘ TUTAJ    

   GRY TERAPEUTYCZNE ZNAJDZIESZ TUTAJ   

      INNE GRY ZNAJDZIESZ TUTAJ   

   ABY JE KUPIĆ  KLIKNIJ TUTAJ   

Zobacz co potrafią karty wymyślone od nowa! 

(I polub nas na Facebooku, by nie ominęły Cię premiery nowych gier i ploteczki ze świata kart hybrydowych!)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl